Bebeklerde

Bebeklerle İlgili Herşey

Hamileliğiniz boyunca yaşadığınız onca sıkıntıya rağmen çocuğunuzu kucağınıza aldığınız an hepsini unutacaksınız ve sizin için daha önemli bir süreç başlayacak, bu süreçte mutlaka takviyeler alacaksınız işte bu aşamada sizler için en çok problem olacak bir konuya değinmek istiyorum.

Sizler için büyük zahmetler içeren hamilelik sürecinizin sonunda bebeğinizi sağlıklı bir şekilde kucağınıza almak dünyanın en güzel hediyesini almak gibidir. Doğumdan sonra vaktinizin büyük bir bölümünü bebeğinizle geçirmeye başlayacaksınız. Bu dönemlerin en önemli sorunu bebeğinizin doğal bir şekilde beslenebilmesidir. Anne sütü bebeğinizin gelişimi için gerekli tüm besin ve sıvı takviyesini içeren bir besin öğesidir. Annelerin yaşadığı olumsuz durumlar sebebiyle anne sütünüz geç gelebilir veya azalmalar yaşanabilir. Anne Sütünü Arttırmak İçin Yapılması Gerekenler tüm kadınların merak ettiği bir konudur. Bende sizler için bu konu hakkında açıklamalar yapacağım. Yazımızın çok uzun olmaması için konuyu iki ayrı yazıda bitirmeyi planlıyorum.

Anne Sütü Nasıl Arttırılır

Anne sütüne en temel desteği gerekli sıvı alımını yaparak sağlayabilirsiniz, bu sebeple günde ortalama bir insanın ( 60 Kilo ) en az 3 – 3,5 Litre kadar saf su tüketmeniz gerekmektedir. Yani sütünüzü arttırmak için size büyükleriniz tarafından dayatılan bol kalorili besinleri tüketmek zorunda değilsiniz. Onları kibar bir şekilde reddettikten sonra kendi sağlığınızı da etkilemeyecek ve kalorisiz besinlerle sütünüzü arttırabilirsiniz. Yüzde 87’sine yakını su olan Anne Sütümüzün düzenli olarak bebeğimize yetmesi gerekmektedir. Bu sebeple emziren annelerin hem emzirmeden sonra kaybettiği sıvı kaybını telafi etmesi gerekmektedir. Anne Sütünü Nasıl Arttırırım için size saf su dışında kendimin de test ettiği bazı tavsiyeleri vermeye devam ediyorum.

Bebeğiniz ile duygusal bir bağın köprüsüdür ” Anne Sütü “.

Anne Sütünü Arttırmak İçin Alınacak Ek Gıdalar

Anne sütünüzü arttırmanın en temel yollarından birisi vücudunuzun demir eksikliğini gidermektir. Demir eksikliği yaşayan kadınların süt üretimi azalmaktadır bunu sakın unutmayın. Demir kaynağı olarak sizin aynı zamanda rahatlamanızı da sağlayacak olan en iyi gıda Yulaftır. Yulaf hem süt üretiminizi arttırır hemde meme kanallarınızda sütün daha hızlı ilerlemesini sağlar. Tek başına Yulaf yerken zorlanabilirsiniz o zaman Yulafı sütle veya kaynatarak yemeyi deneyebilirsiniz. Yulafın dışında sizler için önerebileceğim bir diğer besin maddesi Havuçtur.
Havuç hem süt kanallarınızı genişletir hemde salgıladığı fitoöstrojen maddesiyle vücudunuzun Östrojen hormununu destekler.

Evet sevgili anneler, yazımın başında da belirttiğim gibi Anne sütü konusu anneliğinizin özellikle ilk başlarında hayatınızın en önemli konusu haline gelecektir. Aklınızda durmadan ” yetiyor mu? ” düşüncesi olacaktır fakat unutmamanız gereken en önemli nokta tüm insanı durumlarda olduğu gibi psikolojinizi olabildiğince yüksek tutmaktır. Konumuzla ilgili devam yazımızı da en kısa zamanda yazacağım sizlerde aklınıza gelen diğer gıdaları yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir