Bebeklerde

Bebeklerle İlgili Herşey

Elbette hepimiz güzel ve bakımlı olmayı isteriz üstelik yaydığımız hormonlar sebebiyle ve psikolojik olarak hamilelik ve doğum sonrası sürelerde bu durum daha yoğun bir şekilde hissedilir.
Hormonlarımızın saçlarımızda ve cildimizde kötü etkileri olabiliyor ve bu sorunların en belirgin hissedileni saç dökülmesidir. Doğumdan Sonra Saç Dökülmesi sorunu ve bu sorunun çözümü için uygulanabilecek bir kaç ipucunu sizler için paylaşacağım.

Hamilelikte Saç Dökülmesi

Hamilelik döneminde hepimizin en büyük problemlerinden birisi fırçamıza takılan tutam tutam saçlar elbette. Bazen bu dökülmelerin boyutları o kadar yüksek olur ki hepimiz acaba kel mi kalacağız diye endişe duymaya bile başlarız. Hormonlar sebebiyle görülen bu dökülmeler hamilelik sürecinin tamamında ve doğum sonrası bir süre görülmeye devam etmektedir. Elbette saçlarımızın bu duruma gelmesine sadece hormonlarımız sebep oldu diyemeyiz. Kansızlık ve yanlış beslenme de saç dökülmemizi tetikler.
Hamilelik ve doğumdan sonra yaşanan saç dökülmelerinin en büyük sebebi progesteron ve östrojen hormonlarıdır. Hamilelikte Saç Dökülmesi için aranacak çözümler içerisinde kimyasal içeren çözümleri kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmiyorum. Hem kendi sağlığımıza ve dolayısıyla bebeğimizin sağlığına zarar verebilir bu sebeple dikkat etmelisiniz.

Saç dökülmeleri Hamilelikte de görünmekle birlikte asıl olarak doğumdan sonra ki ilk 3 ayda görülmektedir.

Hamilelik ve Doğum Sonrası Saç Dökülmesine Karşı Bitkisel Çözümler

Elbette kimyasal kullanımının vereceği zararların yanında bitkisel ürünler tercih etmek hepimiz açısından daha yararlı olacaktır. Bu yüzden sizlerle kendimin de sık sık kullandığı ve sadece hamileyken veya doğum sonrası değil her zaman kullanabileceğiniz bazı bitkisel yağlar tavsiye edeceğim. Ayrıca bir iki tanede kür paylaşacağım.
Bitkisel yağlar içerisinden örnek vermek gerekirse en sevdiğim yağlar Badem, Susam, Zeytin ve Ceviz Yağıdır.
Bu yağları karıştırmadan sadece bir tanesini kullanmalısınız. Haftada bir kez günde bir sefer banyo yapmadan saç diplerine yedirecek şekilde masaj yaparak en fazla 20 dakika uygulamanızı tavsiye ederim.
Ayrıca belirtmek isterim ki Doğumdan Sonrası Saç Dökülmesi İçin Şampuan ben kullanmadım eğer bu sebeple bir şampuan kullanan arkadaşımız varsa bunu mesaj yoluyla belirtebilirler.

Anneler İçin Saç Dökülmesi Önleyici Kür Tarifi

Evet söz verdiğim kısma geldik. Şimdi arkadaşlar hepiniz vereceğim bu kür ile saç dökülme sorununa karşı önlem alabileceksiniz.
20 adet Ceviz’in kabuğunu 1 Litre suyun içerisinde su kaynayana kadar bekletin. Kaynadıktan sonra ocağın altını kapatın ve suyunuzun ılınmasını bekleyin. Suyu bir güzel süzdükten sonra günde en fazla 2 sefer saçlarınızı bu suyla yıkayın ( daha sonra banyo yapmayı planlayanlar en az 2 -3 saat beklesinler ) bu kür ile düzenli bir şekilde saçlarınızı yıkamaya devam ettiğinizde saçlarınızın ne kadar sağlıklı olduğunu mutlaka göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir