Bebeklerde

Bebeklerle İlgili Herşey

Merhaba Sevgili Anneler;
Sağlık ve sağlıklı beslenme her dönemde olduğu gibi doğum sonrası süreçte de çok önemlidir. Bizler hamilelik esnasında alınan kilolarla yaşama adapte olmak yerine kilo vermeyi ve en kısa zamanda eski halimize dönmeyi düşünürüz bu yüzden kilo vermek bizim için çok önemlidir. İşte tam bu sebeplerden ötürü sizlere kendimin de uyguladığı bir diyet listesi paylaşmak istiyorum. Bu sayede sizlerde Emzirirken Diyet Yapanlar listesine adınızı yazdırabilecek bu sayede eski halinize en kısa zamanda dönebileceksiniz. Bu noktada unutmamanız gereken bazı şeyleri şimdiden söylemek isterim. Yaşam kalitenizi arttırmak adına yapacağınız bu diyetler genel bir listedir, en doğru ve net liste için bir diyetisyene mutlaka başvurun. Ayrıca burada belirteceğim liste kilo vermenizi hızlandırmaktan çok, emzirirken kilo vermenizi sağlayacak listedir. Sonuçta hiçbirimiz çocuğumuzun anne sütünden mahrum kalmasını istemez.

Emziren Annelerin Diyet Yaparken Dikkat Etmesi Gerekenler

Hangi listeyi takip ederseniz edin, çocuğunuzun ve kendinizin sağlığı için bu belirteceğim maddelere dikkat etmeyi unutmayın.
* Bol sıvı tüketimini asla kesmeyin. Emzirirken kaybettiğiniz sıvıyı telafi etmek çok önemlidir.
* Emziren Anne Hızlı Kilo Verme diyetlerini uygularken daha dikkatli olun.
* Emzirme ile yediğiniz besinlerin bebeğinize de gittiğini unutmayın, bu sebeple alacağınız gıdalara daha dikkatli yaklaşın.
* Baharat ve özellikle acıdan uzak durun.
* Kalsiyum ve Protein ağırlıklı beslenmeye özen gösterin. Özellikle sabah kahvaltısı öğününü asla ihmal etmeyin.

Yeşil yapraklı sebzeleri, Havucu ve sarımsağı bol bol tüketebilirsiniz. Süt arttırdığı birçok anne tarafından kanıtlanmıştır.

Emziren Anne Kilo Verme Diyeti

Kahvaltı:
Mutlaka taze sıkılmış meyve suyu tüketin. 1 adet yumurta, 2 dilim beyaz peynir, 2 dilim çavdar veya tam buğday ekmeği ve biraz şekersiz komposto.

Ara Öğün:
4 hurma ve 2 ceviz yanında rezene çayı ile birlikte tüketebilirsiniz.

Öğle Yemeği:
Çorba, Yağsız veya az yağlı et en az 5 köfte büyüklüğünde olmalı, mümkünse ev yapımı yoğurt ve 1 dilim ekmek.

Atıştırmalık:
Ayran, 1 kibrit kutusu büyüklüğünde tahin, 1 dilim ekmek.

Akşam Yemeği:
Çorba, 1 tabak sebze veya bakliyat yemeği, ev yapımı yoğurt, 4 yemek kaşığı bulgur veya 1 dilim ekmek.

Ara Öğün:
Mevsim meyveleri ve 1 bardak süt.

Evet anneler Emzirirken Zayıflama için benim kullandığım diyet buydu. Diyetimi yaptığım araştırmalar sonucu kendim belirledim. Sizlerde eğer diyetisyene gidemiyor ve kilo vermek istemiyorsanız önceliğinizi anne sütünü baz alarak yapacağınız listeyi kullanabilirsiniz. Kendinize ait bir listeniz veya kullandığınız önemli besinler varsa bize yorumlar kısmından yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir