Bebeklerde

Bebeklerle İlgili Herşey

Merhaba Anneler ;
Bugün anneliğe ilk yolculuğumuz olan hamilelik sürecini henüz test yaptırmadan anlayabileceğimiz belirtilerden bahsedeceğiz. Hamilelik sebebiyle hormonlarda yaşanan değişikliklerin vücudumuzda bir karşılığı olmaktadır bunlar bize testlerden önce hamile olduğumuza dair sinyaller vermektedir. Hamilelik İlk Belirtileri olarak düşünebileceğiniz bu belirtiler sizi korkutmasın, çok güzel bir sürecin başlangıcının habercisi olarak görmelisiniz. Umarım tüm isteyenler bir gün bu süreci yaşarlar. Burada en çok dikkat etmeniz gereken özellikle düzenli bir regl yaşamayanların bu süreçleri bir biriyle karıştırma olasılığıdır. Belirtiler regl dönemi belirtileriyle uyuşmaktadır bu yüzden kesin sonuç için mutlaka test yaptırmanız gerekiyor.

Hamilelikte Yaşanacak İlk Belirtiler

Evet hanımlar testlerden önce hamile olduğunuza dair vücudumuzun bize gösterdiği bazı belirtiler vardır, bunların takibi sürecimizin başlangıcından itibaren daha faydalı olacaktır. İsterseniz bunları incelemeye başlayalım.

Adet Olmama

Hamilelik söz konusu olduğunda aklınıza gelebilecek ilk belirti adet olmamadır. Normal bir döngü içerisinde adet dönemi yaşıyor ve zamanı geçmiş olmasına rağmen adet olmamışsanız yüksek olasılıkla hamilesinizdir.

Göğüs Uçlarında Koyulaşma

Hamilelik sürecinde yaşayacağınız bir değişiklik göğüs uçlarınızda ki koyulaşmadır fakat bu her kadında aynı dönemde başlamayabilir. Hamilelerin büyük bir bölümünde ilk günden itibaren bir kararma başladığı belirtilmektedir.

Halsizlik

Hamileliğin En Erken Belirtileri içinde en çok görüleni halsizliktir. Hamileliğin getirmiş olduğu demir eksikliği durumlarında tüm hamilelik süresince yaşanabilir. Hamilelikte doktor tavsiyesiyle verilen folik asit ve demir takviyeleri sayesinde bir nebze düzelmektedir.

Kokulara Karşı Daha Duyarlı Olma

Özellikle yemek kokularından aşırı derecede etkilenmeye başlarsınız ayrıca sigara içen bir eşiniz varsa ufak çaplı tartışmalar bile yaşayabilirsiniz.

Hassas Memeler

Göğüslerinize dokunduğunuz zaman canınızın acımasına gidecek kadar oluşacak hassasiyetler yaşanabilmektedir.

Vücut sıcaklığınız da hissedilir bir yükselme olması gebeliğin ilk belirtilerindendir.

Duygusal Olarak Yaşanacak Hamilelik Belirtileri

Hormonların insanların duygularında ve psikolojilerinde de değişikliklere sebebiyet verdiği herkesçe bilinmektedir. İşte bu sebeple Kesin Hamilelik Belirtileri içerisinde bazı duygusal değişimleri de incelememiz gerekmektedir.

Ağlamak

Özellikle durup dururken yaşanacak ağlamalar yaşayabilirsiniz. Normal zamanlara göre daha alıngan olacağınızdan ağlama krizleri bile yaşayabilirsiniz.

Tuhaf Beslenme Dürtüleri

Hamilelik döneminde aşeren kadınların normal gıdalar dışında bazı şeylerde aşerdiği görülmektedir. Özellikle toprak ve çiğ et yemek bunların başında gelmektedir.Sigara külü yalamakta benim gördüğüm en tuhaf dürtülerden birisidir. Bunların vücutta ki temel eksiklikleri gidermek için olduğu söyleniyor ama henüz bir kanıt yok.

Evet kıymetli anneler, bu tarz belirtiler genel olarak hamile olup olmadığınızla ilgili bir fikir sahibi olmanızı sağlarlar. Eğer beklediğiniz bir gebelikse çok erkenden kendinizi kaptırmayın lütfen, mutlaka testlerinizi yaptırmanızda fayda var. Evet anneler sizlerde erken belirtiler hakkında yaşadıklarınızı bizimle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir