Bebeklerde

Bebeklerle İlgili Herşey

Merhaba Anneler;
Daha bebeğiniz doğmadan hakkında araştırmalar yapmaya başladığınız ve hatta İlk BebekBezi için stoklar bile yapmaya başladığınız bebeğinizin ihtiyaçları içerisinde ki en önemli şeydir bebek bezi. Eskiden annelerimiz naylon bebek bezleri kullanarak bu ihtiyacı karşılıyorlardı fakat günümüzde fabrikasyon bebek bezleri o kadar fazla seçenekler barındırıyor ki hangisini seçmemiz gerektiğini bilememek bizi bir panik havasına sokuyor.
En son söyleyeceğimi en başta söyleyeyim ben öyle en pahalısını alayım o kalitelidir diye bir düşünceye girmeyin. Zira ürün kaliteli bile olsa bebeğinizde pişiğe sebep olurken aynı ürün başka bebekte böyle bir etki yaratmıyor. Bu sebeple bu yazıdan alacağınız fikirler doğrultusunda seçeceğiniz bebek bezlerini deneme yanılma yöntemiyle teyit etmeniz gerekmektedir.

Sadece fiyat odaklı olmayın. Uygun fiyata doğru ürünü bulmaya çalışın.

Bebek Bezi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek bezi seçimi birçok faktörü içinde barındıran bir seçim çeşididir. Bebeğinizin sağlığı açısından en iyi bebek bezini bütçenizi en az yoracak şekilde seçmek için fiyat ve kullanılabilirlik arasında bir orantı yapmanız gerekiyor. Son zamanlarda çevremde Naylon Bebek Bezi kullanımında da bir artış söz konusu çünkü bebek bezlerine gerçekten yüksek harcamalar yapmaktayız. Sizin için kendimce ürettiğim bebek bezi kriterlerimi saymak isterim
1. Kuru olması: Bebeğim çişini yaptıktan sonra bir bezin sıvıyı hapsedip, hemen kurumasına bakıyorum.
2. Emicilik Hızı: Bebek bezlerinde en önemli faktörlerden birisi bana göre emiş hızı, sıvıyı ne kadar çabuk emerse bebeğimin pişik olma olasılığı o kadar düşer.
3. Hava Alması: Bebeğinizin cildini en çok etkileyen etkenlerden birisi hava akışıdır. Hava akışı ne kadar kuvvetli olursa bebeğinizin tahriş olması o kadar düşecektir.
4. Uygun Ebatlarda Olması: Sızdırmazlık için bebek bezlerinin birden fazla çeşitte boy ve kilo seçeneğinin olması gerekir.
5. Kalınlık: Bir bebek bezi hem hafif olması için hemde bebeğin konforu için ince olmalıdır. Kalın bebek bezlerini tercih etmeyin.
6. Dokusu: Bebeğimizin hassas cildine uygun olarak onu tahriş etmemesi için dokusunun pamuklu olmasına dikkat edin.
7. Yan Kısımları: Bebeğinizin altını sık sık kontrol edeceğiniz için özellikle yeni doğan sürecinden sonra üst bantlarının cırt cırt özelliğini hemen kaybetmemesi çok önemli ona göre tercihler yapmalısınız.
8. Ücreti: Bebek bezi seçerken fiyat odaklı olmamakla beraber en pahalısını seçeyim bebeğim rahat etsin mantığından da uzak durmalısınız. Yukarıda belirtilen özellikleri ve yine deneme yanılma yöntemiyle test ederek bebek bezinizi seçmelisiniz.

Evet kıymetli anneler bebek bezi seçerken dikkat edilmesi gerekenleri kendi tecrübelerime göre bu şekilde sıralandırıyorum. İlerleyen dönemde marka marka beklenti ve fiyat incelemeleri de yapacağım. O zamana kadar sizlerde kullandığınız bebek bezlerini bize yorumlardan bildirebilirsiniz. Ayırca Yıkanabilir Bebek Bezi araştırmamda şuan test aşamasında size ondan da bahsedeceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir