Bebeklerde

Bebeklerle İlgili Herşey

Her 10 bebekten 4’ünün yaşadığı ve ailelerin bile huzursuz olmasına sebebiyet veren bir sorundur gaz sancısı. Özellikle ilk doğum yapılan evde Bebeklerde Gaz Sancısı Sorunu gerçekten çok yaşanmaktadır. Durmadan ağlayan yavrunuz ve sebebini bilmediğiniz için sizde panik yaşamaya başlayacaksınız. Bebeğinizin ağlamasından çıkan mesajı anlamanız elbette biraz zaman alacaktır. Bu ağlamalar bebeğiniz rahatlamadığı sürece devam edeceği için doktora gitmeye kadar uzayan bir süreç yaşayabilirsiniz. Elbette doktorun bir ilacı ile bebeğiniz rahatlayacak fakat her seferinde doktora gitmek sizin için artık çok sıkıntı olmaya başlayacaktır.
Bu sebeple sizler için bebeğinizin gaz sancısı çektiğine dair belirtileri ve bu soruna karşı yapabileceğiniz çözümleri sizlerle paylaşacağım. Eğer bunlara rağmen bebeğinizin gaz sancısı devam ederse mutlaka bir doktora görünmenizi tavsiye ederim.

Yapılan araştırmalara göre sigara içen annelerin bebeklerinde gaz sancısı daha çok görülmektedir.

Bebeklerde Gaz Sancısının Belirtileri Nelerdir

Bebeğiniz aralıksız bir şekilde ağlıyor ve bu durumun sizin üzerinizde negatif etkileri oluşuyor hatta anneliğinizi bile sorgulamaya başlıyor olabilirsiniz. Fakat unutmayın ki onların şuan için sizinle tek iletişim kaynağı ağlamaktır bu sebeple bebeğinizin neden ağladığını onun vücut dilini çözerek anlayabilir ve bu konuda çözümler üretebilirsiniz. İşte sizler için bebeğinizin olası bir gaz sancısında vereceği tepkileri yazıyorum.
Bebeklerde Gaz Sancısının Çözümü için önce bebeğinizin gaz sancısını olduğunu tespit etmeniz çok önemlidir bu sebeple ilk bakmanız gereken yer karın bölgesidir. Bebeğiniz ağlamaya başladığından sonra karnını kontrol edin eğer karnında şişlik varsa ve ayaklarını karnına doğru çekiyorsa bebeğiniz yüksek olasılıkla gaz sancısı çekmektedir.
Ayrıca yüksek sesle ağlamak, karnının guruldaması ve kusmada belirtiler arasındadır. Ayrıca bebeğiniz kabız olmuşsa kakasını yapana kadar rahatlamayacaktır daha sonrasında mutlaka bir rahatlama gelir.

Bebeklerde Gaz Sancısının Çözümleri

Bebeklerde yaşanan gaz sancıları için alınacak tüm tedbirler elbette sizin aracılığınızla alınacaktır. Annenin aldığı gıdalar, süt yoluyla bebeğe aktarılmaktadır. Bu sebeple gıdaları daha dikkatli ve ölçülü kullanmaya dikkat edin.
Bebeklerde Gaz Sancısının Bitkisel Çözümleri içinde en yaygın ve işe yarar olanı Rezenedir.
Rezene bitkisiyle yapacağınız çayı içtikten sonra göreceksiniz ki bebeğiniz daha kolay gaz çıkarmaya başlayacaktır.
Bir diğer bitkisel çözümümüz Kimyondur. Kimyonun gaz üzerinde ki etkisi oldukça kuvvetlidir. Bir çay kaşığı Kimyon ile yapacağınız çayı sabah ve akşam birer çay bardağı tüketmeniz yeterli olacaktır.
Bunların yanı sıra Papatya çayı içerek hem bebeğinizin uyku düzenine katkı sağlayabilir hemde gaz sorununu çözebilirsiniz.
Evet anneler sizlerde Gaz sancısı yaşayan bebekler için kullandığınız ürünleri ve tecrübelerinizi yorumlar kısmından anlatabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir