Bebeklerde

Bebeklerle İlgili Herşey

Merhaba Anneler.
Yaklaşık 9 aylık bir süreç sonunda sağ salim çocuğunuzu kucağınıza aldığınız zaman daha net fark edeceğiniz bir gelişme üzerine size kendi tecrübelerimden bahsedeceğim.
Hepiniz vücudunuzun değişimini fark etmişsinizdir ve fit bir vücut sahibi olmak tüm kadınların bir numaralı hayalidir. Emzirdiğiniz için yaşadığınız korkular var farkındayım ama bu yöntemler sayesinde Sütünüz Kesilmeden Nasıl Kilo Verilir sorusuna bolca cevap bulabileceksiniz. Ne yemeniz veya yememeniz gerektiği hakkında güzel bir yazı olmasını umuyorum. O zaman artık başlayabiliriz.

Anne Sütünü Azaltmayacak Besinler Nelerdir

Doğumdan sonra annelerin en önem verdiği şey süttür. Bu sebeple sütünüzü azaltmayacak ve size kilo aldırmayacak besinleri öğrenip onları tercih etmeye özen göstermelisiniz. Sütünüz bitmesin diye durmadan yemek yiyerek kendi sağlığınıza zarar verebilirsiniz unutmayın. Öncelikle beslenmenizi olabildiğince planlı bir hale getirmeye özen göstermelisiniz. Emzirme sonrası özellikle bol sıvı tüketmelisiniz.
Üç ana öğün düzenini hayatınıza oturtmanız gerekmektedir. Bu öğünlerde başta tahıl olmak üzere süt, sebze ve et gurubunu tüketmeli ve mutlaka meyve takviyesi yapmalısınız.
Et grubunu özellikle öğlen ve akşam öğünlerinizde tavuk ve kırmızı et kullanabilirsiniz. Ayrıca balık etini de mevsimine göre ve taze olduğunu bildiğiniz yerlerden alıp kontrollü bir şekilde tüketime dikkat edebilrsiniz.
Sabah kahvaltılarınız da sütü ve peyniri eksik etmemelisiniz.
Ekmek kullanımını azaltabilirsiniz ama kesinlikle tamamen kesmeyin ayrıca ceviz, fındık ve badem de tüketebilirsiniz.
Ekmeği daha fazla azaltmak ve vücudunuzun sıvı ihtiyacı yerine ekmek yerine çorba kullanabilirsiniz çok sık olmayacak zamanlarda.

Zengin Vitaminli sebze ve meyveleri her öğün bol bol tüketmelisiniz.

Emziren Anneler Ne Zaman Diyet Yapabilir

Annelerin en çok merak ettiği konulardan birisi doğum yaptıktan ne kadar sonra diyet yapmaya başlayabilecekleridir. Doğumundan sonra ki ilk 4 ay anne ve bebeğin toparlanma aylarıdır. Uyku düzeninin ve beslenmenin düzene girmesini beklemenizi tavsiye ederim. Ayrıca bu süreçte ilgi odağımız tamamen çocuğumuz olacağı için diyetin belirlediği saatlere ve öğünlere uymamız oldukça zor olacaktır. Emziren Anneler İçin Doğru Diyet Programı mutlaka 4 ayın sonunda başlatılmalıdır. Ayrıca kilo vermek için kendinizi tamamen aç bırakmamalısınız. Ayda maksimum 3 kilo kadar vermelisiniz. Öğünlerinizi mutlaka planlı bir şekilde devam ettirin.
Sabah 7 ile 9 arasında kahvaltınızı, 12 – 14 arasında öğle yemeğini ve en geç akşam sekizde akşam yemeğinizi yemiş olmaya özen gösterin.

Evet anneler benim sizler için vereceğim tavsiyeler şimdilik bu kadar, ilerleyen dönemde mutlaka bu konu hakkında bir iki yazı daha sizler için yazmaya özen göstereceğim. Doğum Sonrası Forma Girmek için siz ne tür uygulamalarda bulundunuz bunu bizlerle paylaşmak isterseniz yazımızın altından yorum yapabilirsiniz. Hepinize mutlu ve huzurlu ama en önemlisi sağlıklı yaşamlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir