Bebeklerde

Bebeklerle İlgili Herşey

Merhaba Anneler;
Bugün sizlerle her yaş grubundan çocuklar düzenli bir şekilde oynayabileceğiniz, onun gelişimi için oldukça faydalı olacağını düşündüğüm bazı oyunlardan bahsedeceğim. Bir çocuğun gelişiminde en büyük payı oynadığı oyunlar almaktadır. Hem zihinsel olarak hem de fiziksel gelişim açısından oyunlar oldukça önemlidir. Çocuklar İçin Eğitici Oyunlar seçmek sizlere de çok zevkli gelecek emin olabilirsiniz. Aile bireylerinin bir biriyle sağlıklı zaman geçirmesini sağlayacak özellikle 0 – 3 yaş aralığında çocuğu olanlar için eğitici oyunlarımızı buyurun beraber inceleyelim.

Renklerini Bilme Oyunu

Bu oyun çocuğunuzun hem görsel hafızasını hemde renk bilgisini oldukça geliştirecektir. Gün içerisinde aklınıza her geldiğinde ona bir hayvanın, nesnenin veya meyvenin rengini sorduğunuz kolay bir oyun. Çocuğunuzun oyuna karşı istekli olması için ona önce bildiği soruları sormayı sakın unutma.

Hangi Hayvanım Oyunu

Adından anlaşılacağı üzere çocuğunuzla karşılıklı hayvanların taklidini yaparak bir birinize hangi hayvan olduğunuzu anlattığınız güzel bir oyun. Bu oyun sayesinde çocuğuna daha yeni hayvanları öğretebilirsin. Taklit yapma sırası sana geldiğinde onun bilmediği hayvanları yaparak o hayvanı ona öğretebilirsin. Çocuğunuz bu oyun sayesinde hem bilgilerini pekiştirirken hemde yeni bilgiler öğrenecek. Çocuklarda Eğitici Etkinlikler oldukça önemlidir ayrıca göreceksiniz ki siz onunla oyun oynadıkça onun gözleri daha çok gülecek.

Çocuklarınız ailecek yapacağınız etkinlikler sayesinde daha mutlu ve huzurlu bir şekilde büyüyecektir.

Balonu Havada Tutma Oyunu

İki farklı renkte balonu çok fazla gerilmeyecek şekilde şişirin. Daha sonra karşılıklı geçerek balonları havaya atın. Balonlar yere düşerken onları tekrar havalandırın bunu sürekli bir şekilde içinizden birinin balonu yere düşene kadar devam ettirin. Bu basit gibi görünen oyun çocuğunuza hedefe odaklanma becerisi kazandıracaktır ayrıca evde oturmayı seven babaları kendine çekebilecek güzel oyunlardan birisidir.

Elimde Ne Var Oyunu

Oyun oldukça basit avucunun içine her hangi bir nesneyi sakla ve çocuğuna bu nesneyle ilgili en fazla 5 soru hakkı ver. Çocuğunun sorduğu sorulara doğru cevap ver ve 5. sorudan sonra tahmin etmesini iste. Farklı nesnelerle bu oyunu devam ettir. Başlarda bildiği kolay sorularla başla ama farklı nesnelerle oyunu zorlaştırmayı unutma.

Evet anneler bugün sizler için aklıma gelen ve çocuğumla oynamaktan çok keyif aldığım birkaç oyundan bahsettim. Evde Eğitici Oyunlar hepimizin ilgisini çeken merak ettiğimiz konulardandır. Çocuğunuzla mutlu zaman geçirmenizi sağlayacak bu oyunlar aranızda ki bağları da durmadan güçlendirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir