Bebeklerde

Bebeklerle İlgili Herşey

Merhaba Hanımlar;
Bugün yaşamımızda hepimizin başına gelebilecek hatta etrafımızda dahi olsa bir kaç kez denk geldiğimiz bir durumla ilgili görüşlerimi bildirmek istiyorum. Sorunlu Evlilikleri Çocukla Kurtarmak düşüncesi eskiden beri toplumumuzun bir parçası olarak görünmüş, son zamanlarda biraz daha düşse bile hala mutsuz çiftlerin aileleri tarafından ilk tavsiyelerden birisi olarak öne sürülen bir durumdur. Peki gerçekten bir evlilik çocukla kurtulabilir mi? Bu durumun çocuklar üzerinde ki etkisi nedir ? İşte bugün sizlerle bu konuyu incelemek istiyorum.

Bebek ile Evlilik Kurtarmak Mümkün Mü

Benim etrafımda gördüğüm ve takip ettiğim kadarıyla net bir şekilde cevap verebilirim ki ” HAYIR ” bir evlilik çocuk yaparak kurtarılamaz. Peki etrafınızda gördüğünüz ve eskiden kavgalı oldukları halde çocuk olduktan sonra mutlu görünen çift nedir ?
Arkadaşlar o çiftler evliliklerini kurtarmıyorlar aksine kendilerini yürümeyen bir evliliğe mahkum ediyorlar. Çocuk olduktan sonra iki taraf odaklarını çocuk olarak belirleyip evliliklerine öyle devam ediyorlar aslında tabiri caizse anne ve baba çocuklarıyla evli oluyorlar. Bu çiftlerden ilerleyen dönemde duyacağınız tek şey ” Çocuk var nasıl boşanalım. ” Yani aslında göründükleri gibi mutlu değiller sadece miş gibi yapmayı kendilerine zorunlu bir hale getirmişler. İlerleyen dönemde evliliklerini kurtarmak için dünyaya getirdikleri çocuklarının, mutsuz evlilikleri yüzünden mutsuz büyüdüğünü gördükçe bu fikrin aslında ne kadar kötü bir fikir olduğunu daha net anlayacaklardır.

Mutsuz Bir Evlilikte Çocuk Olmak

İşte eğer mutsuz giden bir evliliğinizi çocuk yaparak kurtarmak gibi bir hayale inanırsanız sonunda elinizde kalacak en somut gerçek Mutsuz Ailenin Mutsuz Çocuğu olacaktır. Gelişimi açısından daha kötü bir durumda doğmuş olan çocuğun durumuna birde ailelerin ona yüklediği büyük bir sorumlulukla dünyaya geliyor olması onu diğer çocuklar karşısında eksi puanlarla hayata başlamak zorunda bırakacak. Çocuk evde hep mutsuz olan bir anne ve babayla yaşamak zorunda kalacak. Ayrıca aile içerisinde bulması gereken sevgiyi bulamayan çocuk bu sefer dışarıya yönelecek ve bu sevgiyi başka şekillerde temin etmeye çalışacak.

Mutsuz Bir Evlilik Nasıl Kurtarılınır

Mutsuz bir evliliği kurtarmanın tek çözümü uzman yardımıdır. Çocuk yapma kararı gerçekten önemli bir karardır bu kararı vermeden önce evliliğinizin durumunu gerçekten tespit etmeniz gerekmektedir. Bir birine katlanan bir çift olmak yerine bir birini seven bir çift olmalısınız. Bu sebeple özellikle bu dönemlerde çokta popüler olan aile uzmanlarından yardım alarak evliliğinizin normalleşebilmek ihtimali üzerine görüşmeler yapmanız gerekmektedir. Eğer uzmanınız evliliğinizin kurtarılabilir olduğunu söylerse yine onun belirleyeceği bir doğru zamanda çocuk sahibi olarak mutlu ailenizi daha sıkı bağlarla bir birine bağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir